“Shqiptarët për shqiptarët” në Kërrabë, aty ku dëbora nuk i mbulon dot hallet e njerëzve - Bota Sot
“Shqiptarët për shqiptarët” në Kërrabë, aty ku dëbora nuk i mbulon dot hallet e njerëzve

Sociale

“Shqiptarët për shqiptarët” në Kërrabë, aty ku dëbora nuk i mbulon dot hallet e njerëzve

Më: 13 mars 2018 Në ora: 14:50
Pamje nga video

“Shqiptarët për shqiptarët”, ishin në Kërrabë, pak kilometra larg Tiranës, kur dëbora kishte mbuluar vendin, por jo hallet e ketyre familjeve. Aty kishte njerëz që qanin se s’kishin bukë të ushqenin familjet, nëna që nuk kishin ilaçe për fëmijët e tyre, por shqiptarët iu gjendën sërish pranë.

Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në “News24” sjell rastet e familjeve në nevojë, duke i ndihmuar sado pak, për t’ua lehtësuar shqetësimet dhe hallet.

Shqiptarët janë duke punuar çdo cast për shqiptarët, që të premten tjetër të ketë të tjera surpriza dhe zgjidhje për hallet e mëdha të njerëzve që jetojnë pranë nesh dhe shpesh nuk i shohim…

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat