Dita botërore e punës sociale - Bota Sot
Dita botërore e punës sociale

Sociale

Dita botërore e punës sociale

Më: 20 mars 2018 Në ora: 15:50
Foto Ilustrim

Dita botërore e punës sociale ka nisur të shënohet nga Federata Ndërkombëtare e Punonjësve Social, kjo ditë festohet në mbarë botën përmes aktiviteteve të ndryshme.

Objektivi kryesorë i kësaj ditë është që njerëzit të vetëdijesohen për punën sociale.

Njerëzit që me dekada kanë qenë punëtorë socialë, punën e tyre e vlerësojnë si mundësinë për të bërë botën një vend më të mirë, kënaqen me mundësin për të takuar njerëz të kategorive të ndryshme, duke ndihmuar fëmijët në nevojë dhe pa përkujdesje.

Ata vlerësojnë se punëtorët socialë do të nevojiten edhe më shumë kur të nisë të keqësohet situata ekonomike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat