Si e parashikoi grafisti i njohur izolimin e sotëm që në vitin 1962

Speciale

Si e parashikoi grafisti i njohur izolimin e sotëm që në vitin 1962

Më: 11 tetor 2020 Në ora: 15:50
“Jeta në vitin 2022”

Valter Mulino është një grafist dhe artist i artit pamor italian, i njohur edhe në Europë dhe në botë, i cili në vitin 1962, publikoi në faqet e gazetës Corriere della Sera një krijim, i cili titullohej “jeta në vitin 2022”, ku në fakt kishte profetizuar kushtet e distancimit social në rrezikun e pandemisë së koronavirusit.

Në ktë grafikë shikohen njerëz që ecin në makina njëvendëshe të veshur me peçiglas, siç edhe janë parashikuar masat e izolimit nga njerëzit sot që të shmanget infektimi.

Po të shohësh diçiturën, ajo nuk është specifike, vetëm thekson se kështu do të jetë jeta në vitin 2022 si pasojë e ndryshimeve të mjedisit dhe kushteve të qyteteve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat