Njeriu i parë në botë me tre fytyra: I kënaqur nga rezultati (+16) - Bota Sot
Njeriu i parë në botë me tre fytyra: I kënaqur nga rezultati (+16)

Speciale

Njeriu i parë në botë me tre fytyra: I kënaqur nga rezultati (+16)

Më: 18 prill 2018 Në ora: 14:43
Jerome Hamon

Një francez është bërë personi i parë në botë që i është nënshtruar dy transplanteve në fytyrë në më pak se një dekadë.

“Nëse nuk do të kisha pranuar transplantin e dytë do të ishte e tmerrshme”, ka deklaruar francezi Jerome Hamon.

43-vjeçari kishte vendosur fytyrën e tij të parë me transplant në vitin 2010, por ajo ishte refuzuar nga trupi i tij.

Mjekët kaluan javë për të gjetur një fytyrë të re, deri kur një 22-vjeçar i paidentifikuar ndërroi jetë në rrethana të paspecifikuara fundvitin e kaluar.

Fytyra e personit të pajetë mbërriti në Paris nëntorin e kaluar dhe ju vendos 43-vjeçarit në muajin Janar.

Tashmë Jerome Hamon, teksa ka folur për AFP, është shprehur i kënaqur nga rezultati. “Ndjehem vetvetja”, ka deklaruar ai.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera