Shkolla e Taekwondo-së “Fushë Kosova”, me suksese të mëdha për një kohë të shkurtër - Bota Sot
Shkolla e Taekwondo-së “Fushë Kosova”, me suksese të mëdha për një kohë të shkurtër

Sporti

Shkolla e Taekwondo-së “Fushë Kosova”, me suksese të mëdha për një kohë të shkurtër

Nga: D.RR Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 18:07
Shkolla e Taekwondo-së “Fushë Kosova”

Shkolla e Taekwondo-së “Fushë Kosova”, po vazhdon me suksese të mëdha nga sportistët që e përfaqësojnë këtë shkollë, duke sjellë medalje nga garat e ndryshme.

Shkolla u formua një vit më parë nga trajnerët aktual, Butrint Ejupi dhe Besfort Berisha dhe përgjatë kësaj kohe, ata shënuan suksese të mëdha, shkruan “Bota sot”.

Gjatë një turneu në Tiranë, ata fituan 7 medalje, 2 nga to të arta.

Shkolla numëron 30 nxënës, e që tani po përgatiten për Kampionatin e Kosovës.

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...