Kosova kthehet me 8 medalje nga Kampionati i Karates në Turqi - Bota Sot
Kosova kthehet me 8 medalje nga Kampionati i Karates në Turqi

Sporti

Kosova kthehet me 8 medalje nga Kampionati i Karates në Turqi

Më: 7 prill 2019 Në ora: 14:35
Kosova kthehet me 8 medalje nga Kampionati i Karates në Turqi

Ka përfunduar Kampionati i Mediteranit që është mbajtur në Antalia të Turqisë

U fituan 8 medalje, prej tyre një e artë, dy argjendte dhe 5 bronztë

Rigon Baruti i artë, ai ketë e arriti ne kategorinë e kadetëve deri 57 kilogram.

Betim Maliqi i argjendtë, ku mori pjesë në kategorinë e juniorëve deri në 68, kurse Endrit Shaqiri juniorë në kategorinë mbi 76 kilogram arrit te ditoje vendin e tretë medaljen e bronztë.

Po ashtu edhe Melos Gashi dhe Elton Musliu te bronztë nga Kampionati i Mediteranit, ketë e arritën në kategorinë e kadetëve mbi 70 kilogram.

Benjamin Shabani të argjendtën në kategorinë deri 75 kilogram, kurse Albulena Gervalla e bronztë në kategorinë deri në 55 kilogram U21, si dhe Donita Elshani po ashtu e bronztë në kategorinë deri 68 kilogram U21.

Kurse ne vendin e 5-të, Redona Gashi kadete kategoria deri 47 kilogram, po ashtu edhe Njomza Osmani kadete në kategorinë mbi 54 kg, Rinor Avdullahu dhe Orgent Azemi kadete kategoria deri 52 kg

Riza Mahalla i 7-ti, kadetë deri në 70 kilogram, po ashtu edhe Vesa Ibrahimi kadete deri në 59 kg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...