Ndërron jetë sportisti i njohur në moshën 35-vjeçare - Bota Sot
Ndërron jetë sportisti i njohur në moshën 35-vjeçare

Sporti

Ndërron jetë sportisti i njohur në moshën 35-vjeçare

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 23:20
Foto

Mundësi britanik, Lionheart, ka ndërruar jetë në moshë 35 vjeçare. Adrian McCallum (emri i vërtetë i sportistit) ka qenë kampion në fuqi në divizionin ICW.

Për më shumë se një dekadë, ai ka qenë emri dhe shtylla kryesore në skenën e mundjes britanike.

Pas lajmit për vdekjen e tij, ICË ka lëshuar një telegram ngushëllimi dhe një deklaratë për humbjen e tij.

“Me zemër të thyer e kemi marrë lajmin për vdekjen tragjike të kampionit botëror në kategorinë e rëndë në ICW, Adrian ‘Lionheart’ McCallum”.

“Adrian ka qenë shtylla e ICË dhe mundjes profesionale britanike. Më e rëndësishmja, ai ishte miku ynë. Vdekja e tij lë një zbrazëtirë të madhe në jetët e atyre që e kanë njohur”, thuhet mes tjerash në kumtesë.
 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...