Fortesa, sportistja më e bukur e Kosovës - me një koleksion të ri - Bota Sot
Fortesa, sportistja më e bukur e Kosovës - me një koleksion të ri

Sporti

Fortesa, sportistja më e bukur e Kosovës - me një koleksion të ri

Nga: Kemajl Goca Më: 18 korrik 2019 Në ora: 10:57
Fortesa, sportistja më e bukur e Kosovës - me një koleksion të ri

Fortesa, sportistja më e bukur e Kosovës - me një koleksion të ri.

Është e natyrës së qetë, synon të arrijë në majën e sportit botëror. Është bukuroshja nga Gjilani, Fortesa Orana, anëtare e kombëtares së Kosovës. 

Image

Tri të veçantat e Fortesës: e para, është karateistja më e mirë në Kosovë, që synon të shkojë në Lojërat Olimpike – ‘Tokyo 2020’, të fitojë medalje në këtë ngjarje të madhe dhe pretendon medalje evropiane e botërore.

E dyta, është sportistja më e bukur në Kosovë, dikur modele.

E treta, është kampione e Ballkanit në karate, po ashtu është studente e dalluar por edhe shumë herë në gazmende familjare ia thotë me shumë lezet këngës. 

Këto foto janë më të rejat e Fortesës, ku edhe një herë dëshmon bukurinë e saj dhe që është pa konkurrencë në vendin tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...