E paberueshme çfarë i ndodhë Rusisë në sport - Bota Sot
E paberueshme çfarë i ndodhë Rusisë në sport

Sporti

E paberueshme çfarë i ndodhë Rusisë në sport

Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 11:35
Foto ilustrim

Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping.

Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore “Tokyo 2020” dhe Kupa e Botës në futboll “Katar 2022”.

Megjithatë, atletët rusë të cilët mund të dëshmojnë se nuk janë të përfshirë në skandalin e dopingut, do të lejohen të garojnë nën një flamur neutral.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat