Fatmir Sopi i kohës së viteve të 90-ta - Bota Sot
Fatmir Sopi i kohës së viteve të 90-ta

Sporti

Fatmir Sopi i kohës së viteve të 90-ta

Nga: K. Goca Më: 6 mars 2020 Në ora: 19:35
Fatmir Sopi i kohës së viteve të 90-ta

Ish karateisti Fatmir Sopi, mbahet mend si sportisti që dha shumë në kohën e okupimit dhe që u dëshmua me rezultate kulminante.

Ai i takon Gjeneratës së Republikës.

Në kohën e okupimit (1991-1999), ai me shumë shokë dhanë kontribut të madh, duke sakrifikuar gjithçka për të mbajtur gjallë karatenë dhe sportin e Kosovës.

Sopi me një armatë sportistësh për asnjë moment nuk u ndalën dhe as nuk u frikësuan përkundër shantazheve e kërcënimeve nga regjimi kriminal serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat