Golfi lejohet të rifillojë në Angli

Sporti

Golfi lejohet të rifillojë në Angli

Më: 11 maj 2020 Në ora: 13:17
Foto ilustrim

Kurset e golfit në Angli po përgatiten të rihapen nga e mërkura, pas fjalimit të kryeministrit Boris Johnson drejtuar vendit.

Sipas udhëzimeve të reja. lojtarët do të lejohen të luajnë – vetë ose me një anëtar të familjes së tyre.

Nuk ka asnjë ndryshim në pozicionin aktual në Irlandën Veriore, Skocinë dhe Uellsin dhe kështu kurset e golfit në këto vende duhet të qëndrojnë të mbyllura tani për tani, raporton BBC.

“Klubet e golfit dhe lojtarët e golfit e kanë vëzhguar bllokimin shumë mirë dhe duhet ta mbajnë atë lart dhe të veprojnë me përgjegjësi ndërsa lojërat fillojnë,” thuhet në një deklaratë të Unionit të Golfit në Angli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat