KOK inkurajon edhe sportistët e Kosovës

Sporti

KOK inkurajon edhe sportistët e Kosovës

Më: 26 janar 2021 Në ora: 12:05
KOK inkurajon edhe sportistët e Kosovës

SIGA organizon Forumin e Parë për të Rinj, KOK inkurajon sportistët tanë ta ndjekin falas!

Aleanca Globale për Integritetin në Sport (SIGA) do të organizojë Forumin e Parë për të Rinj, i cili do të mbahet online më 27 dhe 28 janar 2021.

Forumi është një platform unike për sportistët e rinj.

KOK inkurajon edhe sportistët e Kosovës ta shfrytëzojnë këtë mundësi, duke vijuar falas forumin, i cili trajton tema të ndryshme për sportin dhe sportistët.

Në njërin nga panelet që zhvillohet nesër (e mërkurë), me temë: “Krijimi i dinamikës globale për ndryshime efektive kulturore”, do të moderohet nga Elda Gjoka, këshilltare strategjike e Komitetit Olimpik të Kosovës. Paneli fillon prej orës 12:30 – 13:20.

KOK është njëri nga anëtarët e SIGA-s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat