Dhjetë sportistët më të ndjekur në Instagram

Sporti

Dhjetë sportistët më të ndjekur në Instagram

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 14:12
Dhjetë sportistët më të ndjekur në Instagram

“The Bleacher Report” ka publikuar një listë prej 10 sportëve më të ndjekur në mediat sociale. Fjala është për platformën, “Instagram” dhe listës i prijnë tetë futbollistë, një basketbollist dhe një lojtar kriketi.

Pozitën e fundit është Xhejms Rodrigez me 46.5 milionë ndjekës, ndërsa Zlatan Ibrahimovic mban pozitën e nëntë me 46.6 milionë ndjekës.

Kilian Mbape ka 47.3 milionë ndjekës dhe renditet në pozitën e tetë në listë, i ndjekur nga dy futbollistë që janë të pensionuar, Ronaldinjo, pozita e shtatë me 53.7 milionë dhe Devid Bekam, pozita e gjashtë 65.4 milionë. LeBron James renditet i pesti me 79.5 milionë ndjekës, pas tij është Virat Kohli me 97.8 milionë ndjekës. Nejmar është i treti me 146 milionë ndjekës, ndërsa Lionel Mesi, i dyti me 185 mln ndjekës.

Vendin e parë e mban Kristiano Ronaldo, me 263 milionë ndjekës në “Instagram”, ndërsa në të gjitha rrjetet sociale ai ka arritur 500 milionë ndjekës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat