Driton Kuka shpallet trajneri i vitit 2020

Sporti

Driton Kuka shpallet trajneri i vitit 2020

Më: 22 shkurt 2021 Në ora: 17:12
Driton Kuka

Çmimin Trajneri i Vitit edhe për vitin 2020 e fitoi trajneri i xhudos, Driton Kuka.

Kjo është hera e pestë që Kuka e fiton këtë çmim.

Me instruksionet dhe këshillat e tij, xhudistët shqiptarë po korrin suksese të jashtëzakonshme, duke e ngritur lart e më lart flamurin e Kosovës.

Ky çmim po ndahet në ceremoninë e Laureatëve të vitit 2020 që e ka organizuar Komiteti Olimpik i Kosovës. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat