Sportisti përgatitej për mu martuar, vritet me thikë në restorant! 

Sporti

Sportisti përgatitej për mu martuar, vritet me thikë në restorant! 

Nga: K.Goca Më: 24 mars 2021 Në ora: 15:39
Sportisti përgatitej për mu martuar, vritet me thikë në restorant! 

Alan Hadzhiev (31 vjeç), dy herë kampion i botës MMA në versionin IF FCF, u vra në qytetin Mozdok në Osetinë e Veriut.

Hadzijev u plagos për vdekje gjatë një përleshje në një restorant, dhe përveç një luftëtari MMA, u vra edhe një biznesmen dhe një person tjetër mori plagë të rënda dhe është në rrezik për jetë, raportojnë mediat ruse.

Gjatë përleshjes, sulmuesi e goditi me thikë Alanin afër zemrës së tij. Ai shpejt u transportua në spital, ku mjekët luftuan për jetën e tij, por ai nuk mbijetoi.

Në një moment, u zhvillua luftë dhe luftëtari i sporteve luftarake u përpoq të ndante palët në konflikt dhe në fund ai u vra.

Menjëherë pasoi hakmarrja mizore e vëllait të Alanit, i cili gjithashtu ishte në restorant në mbrëmjen fatale. 
Vëllai i tij, përndryshe është ushtarak, nxori thikën dhe i shkaktoi plagë të rënda sulmuesit. Edhe ai vdiq gjatë rrugës për në spital.

Njeriu i parë i rajonit rus të Mozdok, Oleg Kabalov, konfirmoi se luftëtari i famshëm humbi jetën.

"Çfarë djaloshi i shkëlqyeshëm ishte! Unë fola me të dje ... Si mund të ndodhte kjo? Ngushëllime të sinqerta për të gjithë miqtë dhe të afërmit e tij. Ai mund të kishte bërë kaq shumë gjëra të mira në jetën e tij," tha ai.

Ibrahim Tibilov, presidenti i Federatës MMA të Osetisë së Veriut, gjithashtu i dha lamtumirën luftëtarit të famshëm. Ai zbuloi se luftëtari fatkeq kishte ardhur në Mozdok për martesë.

"Ai erdhi nga Moska për të kryer ceremoninë e martesës së tij. Miqtë e tij e ftuan atë në një restorant. Pati një luftë gjatë së cilës Alan, i cili po përpiqej të ndante luftëtarët, u godit me thikë në zemër dhe vdiq," tha Tibilov.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat