Ja anëtarët që e përbëjnë Komisionin e Arbitrazhit Sportiv në KOK

Sporti

Ja anëtarët që e përbëjnë Komisionin e Arbitrazhit Sportiv në KOK

Më: 26 mars 2021 Në ora: 22:14
Ja anëtarët që e përbëjnë Komisionin e Arbitrazhit Sportiv në KOK

Anëtarët që do t’i përbëjnë Komisionin e Arbitrazhit Sportiv dhe Këshillin Mbikëqyrës në Ciklin Olimpik 2021 - 2024

Krahas Bordit të ri Ekzekutiv të Komitetit Olimpik të Kosovës, me në krye presidentin Ismet Krasniqi, në Asamblenë Zgjedhore të mbajtur mbrëmë në Hotel Emerald në Prishtinë, u zgjodhën edhe Komisioni i Arbitrazhit Sportiv (KAS) dhe Këshilli Mbikëqyrës.

Të dyja këto Komisione u votuan me aklamacion nga asambleistët.

Komisioni i Arbitrazhit Sportiv do të përbëhet nga: Eroll Salihu (futboll), Imer Beka (kikboks), Jeton Oruqi (pingpong), Korab Sejdiu (basketboll), Visar Alimehaj (volejboll), Ilir Krasniqi (peshëngritja), Fisnik Salihu (golf), Jehona Shyti (lundrim) dhe Armend Krasniqi (kërling).

Këshillin Mbikëqyrës do ta përbëjnë: Adrian Mazreku (atletikë), Besim Dema (kajakim), Enis Qaflleshi (taekwondo), Leart Hoxha (basketboll) dhe Nysret Haziri (bouling).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat