Gjyqtarët e Kosovës do të referojnë në Bullgari

Sporti

Gjyqtarët e Kosovës do të referojnë në Bullgari

Më: 18 prill 2021 Në ora: 12:39
Gjyqtarët e Kosovës do të referojnë në Bullgari

Në vazhdën e bashkëpunimit të FKK-së me federatat tjera rajonale dhe evropiane.

Edhe kësaj radhe Federata e Karatesë e Kosovës, ka pranuar zyrtarisht ftesën nga Federata e Karatesë e Bullgarisë për dy gjyqtarë të cilët do të ndajnë drejtësinë në Kampionatin shtetërorë të Bullgarisë për Senior, U21, Junior dhe Kadet.

Gjyqtarët të cilët morë pjesë janë kryetari i Komisionit të gjyqtarëve Ardian Muhadri dhe Besart Vitia.

Ata ketë vikend kishin një paraqitje shumë te mirë në ndarje te drejtësisë në Kampionatin shtetërorë te Bullgarisë, njofton Federata e Karatesë së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat