Stojanovski takohet me drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës

Sporti

Stojanovski takohet me drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës

Më: 17 shtator 2021 Në ora: 19:45
Stojanovski takohet me drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës

Kryetari i Federatës së Karatesë së Maqedonisë së Veriut (FKMV), Dragan Stojanovski dhe nënkryetari Besnik Murati, kanë vizituar të premten Komitetin Olimpik të Kosovës, ku janë mirëpritur nga presidenti Ismet Krasniqi.

Drejtuesit e FKMV-së uruan presidentin Krasniqi për marrjen e udhëheqjes së KOK-ut, derisa bashkëbiseduan për tema të ndryshme. I pranishëm ishte edhe nënkryetari i Federatës së Karatesë së Kosovës, Gazmend Havolli.

Presidenti Krasniqi dhe kryetari Stojanovski kanë marrëdhënie të mira prej vitesh, pasi edhe i pari i KOK-ut i vjen nga komuniteti i karatesë, ku është kryetar i Federatës.

Aty biseduan për shumë gjëra, sidomos që të thellojnë bashkëpunimin në të ardhmen edhe me karatenë e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat