Ramush Haradinaj takon Luan Krasniqin, e quan frymëzim - Bota Sot
Ramush Haradinaj takon Luan Krasniqin, e quan frymëzim

Sporti

Ramush Haradinaj takon Luan Krasniqin, e quan frymëzim

Më: 7 nëntor 2018 Në ora: 10:14
Krasniqi dhe Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim boksierin kosovar me famë botërore, Luan Krasniqi.

Sipas Haradinajt, sot më shumë se kurrë ka sportistë që ndjekin rrugën e Krasniqit.

“Kënaqësi ta pres në takim kampionin tonë, Luan Krasniqin, suksesi ndërkombëtar i të cilit mbetet gjithmonë inspirim për brezat e ri. Sot, më shumë se kurrë, kemi sportistë që ndjekin rrugën dhe sukseset e Luanit. Sportistët e formatit të tij ishin dhe janë imazhi më i mirë i Kosovës në botë”, ka shkruar Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera