Çulev: Ende nuk ka përfunduar procedura hetimore për liturgjinë në Strugë

Struga

Çulev: Ende nuk ka përfunduar procedura hetimore për liturgjinë në Strugë

Më: 28 maj 2020 Në ora: 14:56
Foto Ilustrim

Pjesëmarrësit në liturgjinë në Strugë janë thirrur në bisedë informuese dhe u janë përgatitur edhe parashtresa adekuate nga Prokuroria Publike, njoftoi sot Ministri i Brendshëm Naqe Çulev.

“Sektori për Punë të Brendshme në Ohër punon në koordinim me Prokurorinë Publike, personat janë identifikuar, janë thirrur, u janë përgatitur edhe kallëzime penale nga ana e Prokurorisë.

Po zhvillohen bisedime edhe me drejtuesin e departamentit të punëve të brendshme në Strugë dhe Ohër, me inspektorët kujdestarë dhe me pjesëtarët e uniformuar të policisë, përfshirë departamentin e policisë jo të uniformuar, në mënyrë që kur të përfundojë e gjithë procedura”, ka deklarur Çulev.

Ai shtoi se posa të përfundojë procedura, ai do të informojë publikun.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat