Gjenden municione dhe armë në Strugë

Struga

Gjenden municione dhe armë në Strugë

Më: 21 gusht 2020 Në ora: 16:17
Foto Ilustrim

Në fushat midis fshatrave të Strugë, Frangovës dhe Kalishtës, policia dje informoi se kishte gjetur municione, granata dhe granata dore (RPG).

Sot, Ministria e Brendshme përmes një deklarate informon për sasinë e armëve të sekuestruara. Përkatësisht, u gjetën 138 granata hedhëse, 41 kuti metalike me municion kalibri 7.62 dhe 12.7 mm, 30 granat RPG, 130 granata lëshuese dhe 760 plumba të kalibrit 20 mm.

Armët u gjetën dje në mesditë, pasi më parë kishte mbledhur informacione operative.

Rasti është raportuar në Prokurorinë Themelore Publike në Strugë dhe Drejtorinë për Mbrojtje dhe Shpëtim dhe po merren masa dhe aktivitete për pastrimin e rastit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat