“Toka u ngjye në të kuqe” mbyll Butrinti Summer Festival - Bota Sot
“Toka u ngjye në të kuqe” mbyll Butrinti Summer Festival

Teatri

“Toka u ngjye në të kuqe” mbyll Butrinti Summer Festival

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 14:39
Butrinti Summer Festival

“Butrinti Summer Festival” mbylli në Teatrin Antik edicionin e 17 të Festivalit Ndërkombëtar.

Një trup artistësh nga Larisa e Greqisë ishin të fundit që u ngjitën në skenën antike.

“Toka u ngjye në të kuqe” me regji nga Kyriaki Spanou ishte shfaqja e përzgjedhur.

Edhe spektatori ishte i përzgjedhur, mes tyre dhe shumë artdashës greke, të ardhur enkas për këtë shfaqje.

Loja artistike u vlerësua me duatrokitje.

Festivali ngjiti në skenën antike artistë të huaj dhe shqiptar që interpretuan vepra nga Shekspiri, Sofokliu dhe autorë të tjerë të huaj, por edhe shqiptarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat