Britani, shfaqje teatrale 24 orë pa ndalesë

Teatri

Britani, shfaqje teatrale 24 orë pa ndalesë

Më: 10 nëntor 2019 Në ora: 11:53
Toby Jones dhe Miranda Richardson

Teatrit do t’i shtohet edhe një shfaqje e gjatë 24 orë pa ndalesë.

Në shfaqjen 24 orëshe do të perforomojnë aktorët e njohur përfshirë Toby Jones dhe Miranda Richardson, të cilët flasin fjalët e 100 punonjësve të paqes për Remembrance Sunday.

“24 Orët e Paqes” është krijuar nga intervistat me punonjës të komunitetit dhe bamirës, ish-personel të Forcave të Armatosura, udhëheqës fetarë dhe ish-neo-nazistë.

Ajo do të vihet në skenë në teatrin Royal Exchange në Manchester nga 11:02 kohë lokale të dielën.

24 aktorët profesionistë përfshijnë gjithashtu Julie Hesmondhalgh dhe Liz Carr.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat