Kur Leze Qena dhe Adem Mikullovci luanin bashkë në skeçe humori 

Teatri

Kur Leze Qena dhe Adem Mikullovci luanin bashkë në skeçe humori 

Më: 29 mars 2020 Në ora: 14:07
Ademi Mikullovci dhe Leze Qena

Aktorja e madhe shqiptare Leze Qena, iku në amshim ditë më parë duke lënë të pikëlluar gjithë komunitetin artisitk, si dhe mbarë shqiptarët kudo që janë.

Pas ikjes së saj, aktori i njohur Adem Mikullovci mallëngjeu të gjithë me një shkrim në rrjetin social Facebook, për dhimbjen dhe pikëllimin e madh me t’u ndarë nga mikja dhe kolegia e tij.

Kjo dyshe është e njohur për shumë bashkëpunime, qoftë në teatër apo serial. Ata kanë marrë pjesë disa seriale të njohura si “Mahmutovitët dhe Rexhepovitët”, “Katundarë dhe shehërli”, “Mahalla jonë”, etj.

Më poshtë po sjellim një nga skeçet e shumta të kësaj dysheje shumë të frytshme në arin shqiptar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat