Aplikacionet që iu ndihmojnë të flini më mirë - Bota Sot
Aplikacionet që iu ndihmojnë të flini më mirë

Teknologji

Aplikacionet që iu ndihmojnë të flini më mirë

Më: 6 janar 2019 Në ora: 18:39
Foto ilustrim

Personat që kanë problem me gjumin, të emëruar si "insominakë", mund të shfrytëzojnë edhe mundësinë e aplikacioneve për të marrë një sy gjumë.

Zhvilluesit e aplikacioneve të gjumit për smartfonë thonë se programet mund t’u përgjigjen pyetjeve që keni dhe të iu ndihmojnë për të fjetur më mirë.

Aplikacioni Sleep-Improved (iOS dhe Android) i financuar nga reklamat dhe aplikacioni i alarmit të ciklit të gjumit (iOS dhe Android) gjithashtu monitorojnë lëvizjet gjatë gjumit, si dhe efektet e faktorëve si ushtrimi, stresi dhe dieta.

Përveç monitorimit të lëvizjes, aplikacionet si SnoreLab (iOS dhe Android) përcjellin zhurmën në dhomën e gjumit për të lejuar përdoruesit të dinë nëse gërhijnë, flasin në gjumë ose flenë më pak.

Kur përdoruesit të ngrihen në mëngjes, aplikacionet tregojnë lëvizje të hollësishme në formë grafikoni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat