Vdes pasi i shpërthen cigarja elektronike në fytyrë - Bota Sot
Vdes pasi i shpërthen cigarja elektronike në fytyrë

Teknologji

Vdes pasi i shpërthen cigarja elektronike në fytyrë

Më: 6 shkurt 2019 Në ora: 12:07
Ilustrim

25-vjeçari po pinte në cigaren elektronike kur kjo e fundit plasi duke i coptuar arterien karotide.

William Brown vdiq në një spitali në Fort Worth më 29 janar. Në certifikatën e vdekjes thuhet se ai vdiq nga infarkti cerebral dhe hernia pasi mbeturinat nga cigarja elektronike i shpërthyen arterien e tij të majtë karotide.

Shpërthimi raportohet se ndodhi më 27 janar, në parkingun e një dyqani ku shitej duhan dhe bëheshin furnizime me gaz.

Menaxheri i dyqanit u shpreh se telefonoi ambulancën pas ngjarjes.

Brown shkoi në dyqan për ti kërkuar ndihmë për përdorimin e cigares elektronike, po nuk bleu gjë pasi aty nuk shitej ajo lloj marke.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...