Çfarë ndodh në një minutë interneti në botë? - Bota Sot
Çfarë ndodh në një minutë interneti në botë?

Teknologji

Çfarë ndodh në një minutë interneti në botë?

Më: 15 shkurt 2019 Në ora: 14:46
Ilustrim

“Në dy apo tre vitet e fundit, pothuajse 90% e të dhënave të disponueshme të krijuara deri më tani mund të përdoren për të rritur efikasitetin e kompanive, për të përmirësuar marrëdhëniet me klientët dhe për të krijuar mundësi të reja biznesi”, shpjegon Francesco Mapelli, kreu i Advanced Analytics në ”Cefriel”.

”Çdo ditë gjenerohen 1 000 000 000 000 000 000 (quintilionë) byte”, tha kompania.

Për të vazhduar numërimin e asaj që ndodh çdo minutë në internet ka edhe video të Snapchat, 2,4 milionë, logins në Facebook 973 mijë, ndërsa twitter dërgohen 481 mijë postime.

Faqet në Instagram arrijnë deri në 174 mijë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...