Facebook mbyll 3 miliardë llogari të rreme - Bota Sot
Facebook mbyll 3 miliardë llogari të rreme

Teknologji

Facebook mbyll 3 miliardë llogari të rreme

Më: 23 maj 2019 Në ora: 19:05
Facebook

Rrjeti shoqëror njoftoi se ka mbyllur më shumë se tre miliardë llogari të rreme nga tetori në mars, që është dy herë më shumë se gjashtë muajt e mëparshëm.

Një raport i ri në Facebook i lëshuar sot nuk thotë se sa llogari të rreme mund të mbyllen.

Facebook viteve të fundit përballet me shuarjen e llogarive të gjeneruara nga kompjuterët për të përhapur spam, lajme të rreme dhe përmbajtje të tjera të papërshtatshme.

Ndryshe, Facebook ka 2.4 miliardë përdorues aktivë mujorë. Shumica e llogarive  të larguara nuk do të vërehen në këtë numër, megjithatë, kompania vlerëson se pesë për qind e përdoruesve aktivë të saj mujorë janë të rremë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...