Teknologjia e fundit: Pajisja që iu mundëson komunikimin në 40 gjuhë të huaja - Bota Sot
Teknologjia e fundit: Pajisja që iu mundëson komunikimin në 40 gjuhë të huaja

Teknologji

Teknologjia e fundit: Pajisja që iu mundëson komunikimin në 40 gjuhë të huaja

Më: 26 maj 2019 Në ora: 14:47
Është e disponueshme për të gjithë dhe iu kthen në një poliglot të gjuhëve të huaja.

Teknologjia e avancuar ‘Translaty’, po ndryshon mënyrën se si njerëzit nga vende të ndryshme komunikojnë me njëri-tjetrin.

Kjo pajisje ju lejon të komunikoni me pothuajse çdo njeri në të gjithë planetin, në gjuhën e tyre, madje pa ditur asnjë fjalë të vetme!

Keni imagjinuar ndonjëherë të komunikoni në cilëndo gjuhë që ju dëshironi? Keni pasur vështirësi komunikimi kur ju udhëtoni në shtete të huaja?

‘Translaty’ do iu ndryshon jetën! E krijuar nga Japonezët, për një qëllim: Të kursesh kohë dhe para në kurset e gjuhëve të huaja dhe në mënyrë të menjëhershme bëheni “të rrjedhshëm” në komunikimin e më tepër se 40 gjuhë të huaja!

Është e disponueshme për të gjithë dhe iu kthen në një poliglot të gjuhëve të huaja.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...