Super Mario i famshëm kthehet në një lojë në telefona - Bota Sot
Super Mario i famshëm kthehet në një lojë në telefona

Teknologji

Super Mario i famshëm kthehet në një lojë në telefona

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 23:10
Super Mario

Loja e re “Dr.Mario World” do të lansohet me 10 korrik, dhe do të jetë e mundshme të përdoret në Android dhe iOS.

Loja do jetë pa pagesë dhe personazh kryesor do të ketë Marion dhe shokët e tij si doktorë me aftësi speciale. Lojtarët megjithatë mund të blejnë artikuj opcional brenda aplikacionit.

Nintendo ka lëshuar edhe një video se si do të duket loja e re.

Brenda lojës Marios i duhet që të mposhtë viruset duke i kombinuar nga tre kapsula të njejta. Çdo fazë vjen me një numër të limituar të lëvizjeve.

Nintendo ndalëgadalë po futet në sektorin e lojërave në telefona mobilë.

SuperMario është një lojë me të cilën shumë fëmijë të gjeneratës së viteve 90’ta, janë rritur dhe është ende shumë popullore.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat