Nostalgji për ‘Nintendo’-n? Kompania lanson pajisjen e re ‘Switch Lite’ - Bota Sot
Nostalgji për ‘Nintendo’-n? Kompania lanson pajisjen e re ‘Switch Lite’

Teknologji

Nostalgji për ‘Nintendo’-n? Kompania lanson pajisjen e re ‘Switch Lite’

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 09:52
Foto ilustrim

Nintendo po ngushton diametralisht konzolën popullore ‘Switch’, nëpërmjet lansimit të një modeli më pak të shtrenjtë.

Kompania japoneze lansoi ‘Nintendo Switch Lite’ sot, e cila karakterizohet nga forma kompakte me ekran 5.5-inçësh.

Pajisja do vijë në tri ngjyra, sapo të lansohet më vonë këtë vit: të verdhë, gri dhe ngjyrë të bruztë.

‘Switch Lite’ është planifikuar për lansim më 20 shtator për 175 euro.

Një pajisje e kufizuar e ‘Pokemon Sword and Shield’ do të jetë në dispozicion edhe më vonë gjatë vjeshtës, duke filluar nga 8 nëntori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...