Modifikoni fotot? Gati programi më i fuqishëm që është parë ndonjëherë - Bota Sot
Modifikoni fotot? Gati programi më i fuqishëm që është parë ndonjëherë

Teknologji

Modifikoni fotot? Gati programi më i fuqishëm që është parë ndonjëherë

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 20:56
Foto

Adobe Photoshop për iPad është planifikuar të jetë gati për publikim këtë vit, ndërsa kompania tani është duke bere disa teste me aplikacione për version beta.

Disa abonentë të Creative Cloud morën email ku u ftuan të regjistroheshin për programin beta përmes një faqeje regjistrimi.

Photoshop për iPad do te jete softueri me i fuqishëm se çdo version tjeter iOS ose Android që Adobe ka lançuar deri më tani.

Adobe synon të sjellë “Photoshop” në iPad, me karakteristika, zgjedhje, dhe opsione të tjera të rëndësishme. Pika kryesore e shitjes së saj është Cloud PSD që do të jetë në gjendje të sinkronizojë ndryshimet në desktop dhe iPad kështu që mund të punoni në të gjithë pajisjet me të njëjtin skedar. Lajmi i keq është se nuk do të ketë veçori në video, pra nuk do të jeni në gjendje ta përdorni atë për të bërë animacione.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...