Aplikacioni që i ka fiksuar të gjithë është i rrezikshëm - Bota Sot
Aplikacioni që i ka fiksuar të gjithë është i rrezikshëm

Teknologji

Aplikacioni që i ka fiksuar të gjithë është i rrezikshëm

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 21:33
Alban Skenderaj

Prej dy ditësh njerëzit janë fiksuar me një aplikacion të ri që duhet FaceApp, me të cilin ju mund të shuani një kuriozitet se si do të dukeni kur të plakeni. Të gjithë jemi kureshtarë të dimë se si do të ndryshojë pamja jonë ndër vite dhe FaceApp, për momentin e mundëson këtë gjë. Mirëpo, sa i sigurt është ky aplikacion rus?

Kini kujdes, pasi fotot tuaj mund të duken sikur janë private, por në fakt nuk janë të tilla. Pra, me pak fjalë FaceApp mund të përdorë fotot tuaja në mënyra të ndryshme.

Ky program doli për herë të parë në vitin 2017 dhe asokohe menjëherë u bë viral. Mirëpo, në këtë vit ai është bërë akoma edhe më shumë fiksues.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat