‘Microsoft’ lëshon paralajmërim për përmirësimin e ri të ‘Windows 10’ - Bota Sot
‘Microsoft’ lëshon paralajmërim për përmirësimin e ri të ‘Windows 10’

Teknologji

‘Microsoft’ lëshon paralajmërim për përmirësimin e ri të ‘Windows 10’

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 17:37
‘Windows 10’

Microsoft ka pasur disa paralajmërime në javët e fundit për një problem që po prek qindra milionë PC me sistem operativ ‘Windows 10’.

Fillimisht i supozuar nga Windows Latest dhe tashmë i konfirmuar nga Microsoft, kompania thotë për problemin ka filluar të shtyjë përdoruesit e Windows 10 që drejtojnë versionin popullor 1803 në në atë të 1903.

Microsoft ka publikuar një dokument më të detajuar të asaj që do të ndodhë, duke shpjeguar se Windows 10 1803 nuk do të mbështetet që prej 12 nëntori, kështu që kompania është “duke filluar procesin e azhurnimit tani për Home dhe Pro editions për të siguruar kohë të mjaftueshme për një proces të qetë të përditësimit “.

Në mbrojtje të Microsoft-it, kompania bëri kërkesën me qëllim që të që “përditësimet mujore të ruajnë sigurinë e pajisjen dhe shëndetin e ekosistemit”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...