“Share”: Udhëkryqi jetësor i yllit të Instagramit - Bota Sot
“Share”: Udhëkryqi jetësor i yllit të Instagramit

Teknologji

“Share”: Udhëkryqi jetësor i yllit të Instagramit

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 15:08
Ilustrim

Timi është 18-vjeçari aziatiko-amerikan, me më shumë se katër milionë ndjekës në rrjetin social Instagram. Ai pothuajse jeton në internet: celulari është gjëja e parë që kap në mëngjes, e me të madje edhe lahet.

Ndonëse Timi zakonisht shpërndan memo qesharake, shpeshherë bën postime edhe për shëndetin mendor. Duke analizuar arsyet e tij për këto postime, zbulojmë se e ka krijuar një person tjetër në internet – ndryshe nga jeta reale. Por, a do të jetë në gjendje t’i pajtojë ai këto dy personalitete?

Dokumentari i krijuar nga ditorja Guardian trajton çështjet e identitetit, të familjes dhe të komunikimit të tinejxherëve të Gjeneratës Z (të lindur në mes të viteve 1990 e deri mes viteve 2000 – v.j.), që gjenden në një udhëkryq të rëndësishëm të jetës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...