‘Apple’ zbulon ’emoji’-t që do të vijnë këtë vit - Bota Sot
‘Apple’ zbulon ’emoji’-t që do të vijnë këtë vit

Teknologji

‘Apple’ zbulon ’emoji’-t që do të vijnë këtë vit

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 14:58
Foto

Kompania gjigante ‘Apple’ ka zbuluar disa nga ‘emoji’-t që do të vijnë këtë vit në sistemin operativ të ardhshëm ‘iOS 13.

Ekzistojnë gjithsëj 59 emoji të cilat të do shfaqen për herë të parë në pajisje të gjigantit teknologjik.

Një nga ndryshimet më të mëdha që Apple po lanson është një përditësim të madh të emojës së “mbajtjes së duarve”, që zakonisht përdoret për të përfaqësuar çiftet dhe marrëdhëniet.

Por, përdoruesit tani mund të zgjedhin çdo kombinim të tonit të lëkurës dhe gjinisë për të personalizuar çiftin në emoji për të përfaqësuar marrëdhëniet e tyre.

Do të ketë edhe më shumë ikona me aftësi të kufizuara, me ‘emoji’ të ri që përshkruajnë aparate dëgjimi, këmbë proteza, karrige me rrota dhe shumë tjera, të cilat zbulohen zyrtarisht në shtator.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...