Si mund të ruash foto nga Instagrami në mënyrën më të thjeshtë - Bota Sot
Si mund të ruash foto nga Instagrami në mënyrën më të thjeshtë

Teknologji

Si mund të ruash foto nga Instagrami në mënyrën më të thjeshtë

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 19:32
Instagram

Aplikacioni i mesazheve në pronësi të Facebook-ut u ofron përdoruesve një mënyrë shumë të thjeshtë dhe funksionale për të ruajtur fotografitë.

Fatmirësisht, ekziston një truk që mund të përdorni për të ruajtur imazhe nga aplikacioni i shpërndarjes së fotografive.

Ja se si mund të ruani imazhe në smartfonin tuaj:

Në mobile, access në aplikacionin Instagram.

Gjej foton që do të ruash.

Kliko në “…” në këndin lart të postimit.

Kliko “Copy Link”.

Hap broëser tënd në mobile, mbaje shtypur dhe kliko “Paste and Go”

Mbaje shtypur dhe selekto “Copy”

Hap aplikacionin "Notes" …

Kliko mbi ikonën ‘share’ dhe zgjidh “Save Image”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...