Lansohet edhe Galaxy Book S, me Windows 10 dhe Snapdragon - Bota Sot
Lansohet edhe Galaxy Book S, me Windows 10 dhe Snapdragon

Teknologji

Lansohet edhe Galaxy Book S, me Windows 10 dhe Snapdragon

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 16:31
Galaxy Book S

Rrjedhur javën e kaluar, Samsung Galaxy Book S ndau skenën me Note10 dhe Note10 + në ngjarjen Unpacked të Samsung.

Kompania e quan atë “një pajisje kompjuterike lëvizëse që ndryshon lojën”. 

Do të jetë në dispozicion, duke filluar nga kjo vjeshtë, në ngjyrat Earthy Gold dhe Mercury Grey, duke filluar  në rreth 1.000 dollarë.

Me një ekran TFT 13.3 inç që është gjithashtu ‘multitouch’, pesha e Galaxy Book S është nën 1 kg, në 960gr. 

Mundësohet nga platforma octa-core Qualcomm Snapdragon 8cx dhe përmban 8 GB RAM, me konfigurime prej 256 GB dhe 512 GB hapësirë ruajtjeje. 

Me një bateri 45 Wh, Samsung pretendon se pajisja është e aftë të funksionojë për 23 orë me një ngarkesë të vetme, falë kryesisht konsumit të ulët të energjisë të platformës Snapdragon 8cx.

Karakteristika të tjera si aftësitë LTE e bëjnë këtë një pajisje me të vërtetë të lëvizshme, por, me një procesor më të ngadaltë të bazuar në ARM, varet nga detyrat që zgjidhni nëse mund të jetë zëvendësimi juaj i laptopit kryesor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...