Huawei planifikon HarmonyOS për orën e tij ‘të zgjuar’ - Bota Sot
Huawei planifikon HarmonyOS për orën e tij ‘të zgjuar’

Teknologji

Huawei planifikon HarmonyOS për orën e tij ‘të zgjuar’

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 19:11
Huawei

Huawei planifikon të zbatojë HarmonyOS-in e saj të ri në orët ‘e zgjuara’ në të ardhmen.

Zgjidhjet e mëparshme të kompanisë përdorën Lite OS, si dhe Wear OS të Google, por asnjë sistem operativ nuk ka fituar popullaritet të konsiderueshëm.

Ndërsa tregu për Wear OS vazhdon të zvogëlohet, Huawei beson se është koha e duhur për të provuar sistemin e ri operativ në orët e mençura.

Kompania beson se sistemi i ri operativ modular do t'i japë asaj një pozicion më të mirë dhe të konkurrojë në treg me konkurrentë të tillë si Samsung dhe Apple, të cilët janë ndër prodhuesit më të njohur të orëve ‘të zgjuara’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat