Raporti: Samsung do të mbajë pozitën e parë në treg, edhe në 3-mujorin e fundit të vitit

Teknologji

Raporti: Samsung do të mbajë pozitën e parë në treg, edhe në 3-mujorin e fundit të vitit

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 19:05
Samsung

Një raport i fundit nga DigiTimes flet për mënyrën sesi Samsung do të arrijë të mbajë pozicionin e saj drejtues, përpara Apple dhe Huawei, në tremujorin e katërt të vitit, gjithashtu, në segmentin premium të telefonave. 

Apple sapo ka hedhur në treg linjën e tyre të iPhone 2019, dhe Huawei pritet të zbulojë telefonat e serisë Mate30 javën e ardhshme. 

Pavarësisht modeleve të reja nga konkurenca, Samsung ende do të përfundojë vitin 2019 në vendin numër një, besojnë vëzhguesit e tregut.

Sa i përket segmentit të nivelit të mesëm, Samsung po përballet me konkurrencë të ashpër nga prodhuesit kinezë si OPPO, dhe nën-marka e tyre Realme. 

Galaxy A90 5G, i paralajmëruar së fundmi, është në thelb një telefon që Samsung vendosi të nisë për segmentin e nivelit të mesëm, në mënyrë që të bëjë një prani dhe të ketë një ofertë më të përballueshme 5G.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat