Kosova sot voton, ky është veprimi i Facebook-ut - Bota Sot
Kosova sot voton, ky është veprimi i Facebook-ut

Teknologji

Kosova sot voton, ky është veprimi i Facebook-ut

Më: 6 tetor 2019 Në ora: 06:28
Facebook

Rrjeti social Facebook të gjithë përdoruesve të vet nga Kosova sapo të hynë në llogarinë e tyre është duke i iu kujtuar se sot është dita e zgjedhjeve.

Po ashtu aty iu jepen mundësitë që të shikoni informacionet rreth zgjedhjeve, gjithashtu iu ofron edhe mundësinë e shpërndarjes në profilin tuaj një link se keni votuar.

Të drejtë vote në këto zgjedhje kanë 1,937,869, ndërkaq numri i Qendrave të Votimit është 895 si dhe janë 2 mijë e 547 Vendvotime.

Image

Kurse, numri i personave që do të votojnë për herë të parë në zgjedhjet e sotme është 111 mijë e 733 votues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...