Shqiptarët e Kosovës ‘Merakli të Facebook-it’, gati një milion përdorues në Kosovë - Bota Sot
Shqiptarët e Kosovës ‘Merakli të Facebook-it’, gati një milion përdorues në Kosovë

Teknologji

Shqiptarët e Kosovës ‘Merakli të Facebook-it’, gati një milion përdorues në Kosovë

Më: 4 janar 2020 Në ora: 17:25
Ilustrim

Numri i përdoruesve të Facebook-ut në Kosovë është 910 mijë.

Sipas një hulumtimi të “It Shqip”, 62% prej përdoruesvë të Facebook janë meshkuj dhe 38% femra.

Numri më i madh i tyre është në Prishtinë, Prizren dhe Ferizaj.

Nr Prishtinë, sipas të dhënave, janë 200 mijë përdorues.

Në Prizren 110 mijë , ndërsa në Ferizaj 100 mijë të tillë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat