Gati një milion përdorues të Facebook-ut në Kosovë - Bota Sot
Gati një milion përdorues të Facebook-ut në Kosovë

Teknologji

Gati një milion përdorues të Facebook-ut në Kosovë

Më: 4 janar 2020 Në ora: 17:53
Foto ilustrim

Numri i përdoruesve të Facebook-ut në Kosovë është 910 mijë.

Sipas një hulumtimi të IT SHQIP 62 përqind prej përdoruesvë të Facebook janë meshkuj dhe 38 përqind femra.

Numri më i madhe i tyre janë në Prishtinë, Prizren dhe Ferizaj.

Në Prishtinë, sipas të dhënave, janë 200 mijë përdorues. Në Prizren 110 mijë, ndërsa në Ferizaj 100 mijë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat