Arrestohet 22-vjeçari që shiti 12 miliardë fjalëkalime të vjedhura në internet - Bota Sot
Arrestohet 22-vjeçari që shiti 12 miliardë fjalëkalime të vjedhura në internet

Teknologji

Arrestohet 22-vjeçari që shiti 12 miliardë fjalëkalime të vjedhura në internet

Më: 18 janar 2020 Në ora: 21:34
Foto ilustrim

Policia holandeze arrestoi sot një 22 vjeçar, i cili dyshohet se ka shitur 12 miliardë fjalëkalime dhe kode aksesi të vjedhura në internet.

“Të dhënat mund të jenë shkarkuar kundrejt pagesës”, deklaroi policia në qytetin Arnhem.

Policia nuk komentoi për llojin e saktë të të dhënave dhe nuk përshkroi se kush u prek nga kjo situatë, duke theksuar se hetimet janë ende në vazhdim.

Hetuesit holandezë bashkëpunuan më autoritetet gjermane, amerikane dhe britanike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat