Mos i përdorni filtrat e Instagramit, kjo është arsyeja

Teknologji

Mos i përdorni filtrat e Instagramit, kjo është arsyeja

Më: 23 janar 2020 Në ora: 11:56
Ilustrim

Përdorimi i filtrave selfie në Instagram mund të ju sjellë më pak pëlqime.

Filtrat si kurora me lule dhe veshë mace, rezultuan në më pak pëlqime për përdoruesit e Instagram-it, kur u krahasuan me selfiet pa asnjë filtër, raporton “The Sun”.

Sidoqoftë, studiuesit zbuluan gjithashtu se postimet që përmbajnë “sugjerime sociale’” u japin përdoruesve më shumë pëlqime.

Image
Foto e bere me filter

Ky hulumtim është botuar në një revistënë internet “Science Direct”. U krye nga një ekip bashkëpunues i studiuesve nga disa universitete të ndryshme amerikane. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat