Facebook mbyll e zyrës në Seattle, pasi një punëtore u prek me koronavirus - Bota Sot
Facebook mbyll e zyrës në Seattle, pasi një punëtore u prek me koronavirus

Teknologji

Facebook mbyll e zyrës në Seattle, pasi një punëtore u prek me koronavirus

Më: 5 mars 2020 Në ora: 11:59
Foto ilustrim

Facebook ka njoftuar se një kontraktuese që punon në selinë e tyre në Seattle ka testuar pozitiv për koronavirusin, pasi sëmundja vazhdon të përhapet në shtetin Washington.

Punonjësja ishte e fundit në zyrën e gjigantit të mediave sociale në Stadium East në Seattle më 21 shkurt.

Kompania paralajmëroi pjesën tjetër të fuqisë punëtore të Mërkurën në mbrëmje dhe njoftoi se zyra do të mbyllet javën tjetër deri në të paktën 9 Mars.

Punonjësit gjithashtu inkurajohen të punojnë nga shtëpia për pjesën e mbetur të muajit.

Zëdhënësi Tracy Clayton tha në një deklaratë: ‘Një kontraktori me qendër në zyrën tonë të Stadiumit East është diagnostikuar me COVID-19. Ne i kemi njoftuar punonjësit tanë dhe po ndjekim këshillat e zyrtarëve të shëndetit publik për të dhënë përparësi në shëndetin dhe sigurinë e secilit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat