Bill Gates financon projektin që do t’i testojë njerëzit në shtëpitë e tyre për koronavirus - Bota Sot
Bill Gates financon projektin që do t’i testojë njerëzit në shtëpitë e tyre për koronavirus

Teknologji

Bill Gates financon projektin që do t’i testojë njerëzit në shtëpitë e tyre për koronavirus

Më: 9 mars 2020 Në ora: 09:23
Bill Gates

Bill Gates po financon një projekt i cili do të testojë në shtëpi njerëzit për kornavirus. 

Pakoja që do të kryejë këto teste pritet të jetë gati për shpërndarje në zonën më të madhe të Seattle, në javët e ardhshme.

Testi do tu mundësojë njërëzve që përjetojnë simptoma të koronavirusit të testohen përmes hundëve,. dhe më pas të dërgojnë mostrat në një laborator për një analizë.

Rezultatet do të jenë të disponueshme brenda një ose dy ditëve.

Kushdo që rezulton i infektuar do t’i kërkohet të  ndajë informacione në internet për vendin ku udhëtuan dhe me kë ishin në kontakt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat