Dell ka zbuluar një azhurnim në gamën e tij të llaptopëve

Teknologji

Dell ka zbuluar një azhurnim në gamën e tij të llaptopëve

Më: 14 maj 2020 Në ora: 14:53
Ilustrim

Kompania gjithashtu prezantoi një model të ri të llaptopit të lojrave Alienware, Area 51m R2.

XPS 17, i cili ka qenë në një ndërprerje 10-vjeçare, është llaptopi më i vogël 43.18 cm në botë sipas Donnie Oliphant, transmeton lajmi.net.

Me kthimin e saj vjen një dizajn i ri i destinuar për të përmirësuar rrjedhën e ajrit, të gjitha të mbushura në shasinë e tij të hollë 19,5 mm e cila peshon 2.11kg.

XPS 17 mund të rritet me një procesor të gjeneratës së 10-të Intel i9 Core dhe grafika Nvidia GeForce RTX 2060 me dizajn Max-Q.

Llaptopi ka një rezolutë 440 + 3840 x 2400 pixel i cili mbështet HDR në një raport aspektesh 16:10. Kompania po kërkon gjithashtu një jetëgjatësi prej 20 orësh për baterinë.

XPS 17 shkon në lidhje me RAM-in dhe ruajtjen, me modelin më të ulët që ofron 8 GB aftësi përpunimi me 256 GB depozitë ndërsa më i larti ofron 64 GB RAM dhe 2TB hapësirë ​​ruajtjeje. Lidhja e porteve më të vjetra, XPS 17 ka katër porte USB-C Thunderbolt 3 dhe një lexues të kartave SD, si dhe një prizë kufje 3.5 mm.

Do të fillojë më 11 qershor me çmimet që ende nuk janë konfirmuar, shkruan Independent. Ndërsa ende ofron procesorin e gjeneratës së 10-të Intel, aftësia maksimale grafike e këtij llaptopi shkon vetëm në GeForce GTX 1650 Ti të Nvidia.

Në anën e pajisjes janë dy porte USB-C Thunderbold 3, një port USB-3.1, dhe një lexues i kartave SD, dhe një prizë kufje 3.5 mm. Për fat të mirë, kompjuteri dërgon edhe me një adaptor USB-C në USB-A, për ata me periferikë më të vjetër. Kjo është e vendosur në një trup 18 mm, i cili peshon 1.83kg.

Dell gjithashtu përmirësoi llaptopët e tij të lojërave Alienware, me gjeneratën e dytë të pajisjes së saj Area-51m të quajtur Area 51m R2. Ndërsa duket e njëjta në pjesën e jashtme, brenda janë procesorë të rinj Intel, GPU të Nvidia, më shumë RAM dhe shfaqje me rezolucion më të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat