Twitch hap këshillin e sigurisë për të ndihmuar në pastrimin e platformës së tij

Teknologji

Twitch hap këshillin e sigurisë për të ndihmuar në pastrimin e platformës së tij

Më: 15 maj 2020 Në ora: 15:54
Ilustrim

Grupi përfshin drejtues, akademikë dhe udhëheqës jofitimprurës për të hartuar politika të reja dhe për të zhvilluar produkte.

Platforma e transmetimit të video lojërave në pronësi të Amazon, Twitch është duke krijuar Këshillin e vet Këshillimor të Sigurisë.

Këshilli do të ndihmojë Twitch të hartojë politika të reja, të zhvillojë produkte, të mbrojë interesat e grupeve të margjinalizuara, të identifikojë “tendencat në zhvillim” dhe të promovojë zakone të shëndetshme të rrjedhës dhe të punës, sipas blogut të kompanisë që njofton bordin.

Bordi është i përbërë nga një numër i transmetuesve Twitch, duke përfshirë CohhCarnage, Cupahnoodle, FerociouslySteph dhe Zizaran, të cilët kolektivisht kanë një audiencë prej afërsisht 1.6 milion ndjekësish.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat