Me iOS 14, Apple ridizajnon ekranin e iPhone - Bota Sot
Me iOS 14, Apple ridizajnon ekranin e iPhone

Teknologji

Me iOS 14, Apple ridizajnon ekranin e iPhone

Më: 24 qershor 2020 Në ora: 07:54
Ilustrim

Në konferencën e saj vjetore të mbajtur sot, Apple zbuloi një model të ri të ekranit për iPhone me lëshimin e iOS 14. Ekrani i ri fillestar do ta bëjë më të lehtë për të lundruar nëpër të gjitha aplikacionet tuaja.

Apple shtoi një Bibliotekë të re të Aplikacioneve, një hapësirë ​​në fund të ekranit tuaj për organizimin e të gjitha aplikacioneve tuaja në një pamje më të thjeshtë dhe më të lehtë për të lundruar.

Të gjitha aplikacionet tuaja do të organizohen automatikisht atje, duke ju dhënë një pamje më të gjerë të asaj që keni shkarkuar, dhe duke ju lënë të fshehni aplikacionet që nuk përdorni shpesh, megjithëse do të keni mundësi t’i gjeni ato në Bibliotekën e Aplikacioneve më vonë.

iOS 14 do të jetë në dispozicion më vonë këtë vit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat